nbl-pic

Fixtures/Results/Venues

edjba

basketball-victoria

camberwell-dragons

Do you want to play representative basketball? The Camberwell Dragons are affiliated with Balwyn Blazers. Find out more

Blazing Dribblers

Are you a boy or girl aged 5 or over, and are a beginner?

Are you looking for a fun introduction to basketball?

Blazing Dribblers is held 4:30 to 5:30pm every Friday at Balwyn High School

Please email 

operations@balwynblazers.com.au

for more information

 

Statistics

Content View Hits : 251774

 

Monday 10th February at BHS starting 4:00pm 


Please read your allocated session below carefully
All new and return player to attend the first session. Players may be asked to stay back for later sessions
 
PLEASE BRING A LIGHT AND A DARK TOP INCLUDING YOUR BLAZERS SINGLET IF YOU ARE A CURRENT OR RETURNING BLAZERS PLAYER 

Age Group Coordinator Matt McLaughlin This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Age Group Name Session Time Date  Court
U11 Aarav Godhani 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Aryaman Saha 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Asim Khan 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Daniel Comer 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 David Estores 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Declan Perera 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ethan McCatty 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ismail Bosredon 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jason Peng 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jerry Hu 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Justin Dinh 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Kevin Huang 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Leo Li 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lincoln An 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lucas Zheng 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Max Cameron 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Michael Lloyd 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Nicholas Lipscombe 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Nigel Wijetilaka 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Noah Dickinson 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Preston Vo 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Quang Huynh 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Richie Yang 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ryaan Shaikh 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ryan Huang 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Shriejan Sivarajan 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Tom Chen 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Tommy Campbell 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 William Cao 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 William Teng 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Wilson Yao 1 4:00 pm - 4:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
Age Group Name Session Time Date  Court
U11 Abeer Barodawala 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Adam Jumar 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Aiden Leong 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Alex Clarke 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Alexi Corvetti 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Anhad Marhala 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Boston Vella 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Callum Bailey 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Connor Murphy 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Daniel Nguyen 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Deon Assimakopoulos 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Devon Lee 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Dylan Tay 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Edward Moore 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ellias Hu 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Harry Alwahab 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Harry Cao 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jack Lucci 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jakob Jelenic 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jason Zhu 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jayden  Lim 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jonathan Bartlett 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lachlan Harberts 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lachlan Stewart 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Liam Thompson 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lior Belmonte 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Luke Vello 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Marcus Perinetti 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Michael Le 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Muhammad Kasem 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oliver Trone 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oliver Williamson 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ollie Tsirogiannis 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Saad Al-Qatatsheh 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Senuka Godahewa 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Thomas Ferella 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 William Growse 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Wonbao Kua 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Xavier Stephens 2 5:00 pm - 5:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
Age Group Name Session Time Date  Court
U11 Alex Lai 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Archer Smith 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ben Burnett 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ben Nguyen 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Cooper Smith 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Daniel Fileccia 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Elias Azzam 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Harrison Hayes 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Harry King 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jack Wenn 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 James Draper 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jed Gunton 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jed Ogden 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jett Passarella 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Joel Dickenson 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Josh Peng 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Joshua Destefanis 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lachlan Fox 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lochie Gleeson 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Luca Campagna 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Luke Beltrame 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Nicholas Priaris 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Nick Chao-Hong 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Noah Ross 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Remi Harper Lietoff 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Sebastien Clemenger 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Shaurya Rathi 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Timothy McGregor 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Tom Fisher 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Tyce Ingram 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Tyler Bray 3 6:00 pm -6:50 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
Age Group Name Session Time Date  Court
U11 Alex McDonald 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Beau Willcocks 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Charlie Hannebery 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Colton Neo 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Daniel Kwok 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Darsh Dhillon 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Evan Lin 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Fabian Libertone 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Finn Ong 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Fletcher Sinicco 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Florian Gursansky 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Gabby Tonin 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Hector Rodbard-Bean 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jacob Tan 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jamie Karunanayake 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jayden Carvalho 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jerome Fitzgerald 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Jonathan Millar 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Joshua Dieng 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Kurtis Nucara 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Liuie Wei 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Lucas Wong 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Max Purcell 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Ned Fryett 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Noah Hartman 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oliver McIndoe 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oliver Wells 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oscar Buultjens 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Oskar Poes 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Remy Perini 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Sebastian Cheung 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Thomas Allen 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Todd Hu 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Will Elliston 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2
U11 Zac Cheevers 4 7:00 pm -8:00 pm  Monday 10th  BHS 1 & 2